Запитай Руслану


З 30 листопада по 7 грудня 2007 року Офіційний фан-клуб запропонував своїм учасникам унікальну можливість задавати питання Руслані. Дякуємо всім, хто взяв участь. Відповіді на всі питання вже опубліковано.yusia_sumy, Україна


1. Руслана, чи будуть проводитися тури по Україні?

Руслана: Плануємо тур, і навіть, не один. Хочемо ознайомити з новим альбомом, і маємо ще одну гарну ідею. Але говорити наперед не можна. Бо не збудеться. Тому жодних дат і жодних уточнень. Слідкуйте за рекламою. Ми вас обов’язково проінформуємо заздалегідь.


2. Як ти вважаєш, якщо би не було перемоги на «Євробаченні», змогла б ти добитися такого успіху? =)

Руслана: Перемога на «Євробаченні», як і будь-яка перемога в цьому житті, знаменує лише початок нових випробувань і перемог. Тому я би віддала перевагу висловленню не «досягла успіху», а “відкрила певні нові горизонти”. І найголовніше, я вважаю, що справжній успіх прийшов до мене значно раніше за Євробачення. Це був той час, коли я вперше відчула, що я не одинока в своїй творчості, і в мене з»явились перші прихильники!


3. Чи не плануєш зробити ще один вибух «Диких Танців»?

Руслана: Дикої енергії :-)


Танюшка, Україна


4. Чи буде тур по Україні в підтримку нового альбому і по яким містам?

Руслана: Див. 1.


5. Чи казала тобі щось і що саме Ніна Матвієнко, коли ти заспівала її пісню «Ой, летіли дикі гуси» І перемогла з нею?

Руслана: Коли заспівала пісню, з пані Ніною я була незнайома. А познайомилась набагато пізніше. На одному з концертів (здається в театрі Ів. Франка в Києві) вона підійшла до мене, дуже ніжно обійняла і сказала багато теплих щирих слів, ніяк непов»язаних з піснею. Що вона говорила саме вже не пригадаю, а навіть якщо і пригадаю, то не скажу, бо то було дуже особисте.. :-)


6. Що ти думаєш про Володимира Матвієнка (голова Промінвестбанку) та книгу, яку він тобі подарував в 2004 р. про банківську партію ПНЕРУ?

Руслана: Відверто кажучи, не знайшла часу ознайомитися з його книгою. Знайомство паном Володимиром було досить епізодичне. Він мені зробив подарунок після перемоги на Євробаченні і тепло привітав.


Христина, Росія, Москва


7. Руслана, яка твоя найзаповітніша мрія?

Руслана: Про найзаповітніші мрії не говорять вголос... Якщо хочуть, щоб вони здійснились.


8. Чи зустрічалась ти цього року з кимось із фан-клубу в Москві?

Руслана: Так. Пригадую...Це була надзвичайно приємна зустріч з Поліною(Nedved) та Танею(Taina).


9. Чи можна буде організувати зустріч фан-клубу з тобою, коли ти будеш у Москві?

Руслана: Залюбки, коли я завітаю до вас з концертом, і в мене буде хоча б 2-3 годинки вільного часу.


Доу, США


10. Здається, ти маєш дуже напружений графік. Мені цікаво, чи є у тебе в планах Північноамериканський тур? Якщо так, чи буде він включати концерт у Мідвесті?

Руслана: Ми маємо в планах повторити тур, на зразок минулорічного, але хочемо підготуватися до нього так, щоб зацікавити не тільки українську діаспору, але й інших громадян США. Щодо Мідвесту, відверто скажу - не знаю, все залежить від промоторів.


11. Ти маєш свій власний стиль в музиці, але чи ти плануєш колись його змінити повністю або синтезувати з якимось іншим стилем?

Руслана: У нових піснях ти почуєш цікаві синтези стилів. І багато лірики, за якою всі так скучили ;)


12. Враховуючи твою зайнятість, на що в житті тобі більше за все бракує часу, про що доводиться шкодувати?

Руслана: Більше за все потерпають від нестачі моєї уваги близькі: родина, друзі. І це, звісно, «друга» прикра сторона медалі у справі мого життя.


Грем Форрестер, Велика Британія


13. Будь ласка, скажи чи ти збираєшся дати концерт у Великобританії?

Руслана: Так, є такі плани. У рамках європейського промотуру в підтримку нового альбому. А що це буде за майданчик чи клуб, залежить від промоторів.


Елліот, Великобританія


14. Чи є в планах концертний тур Великобританією?

Руслана: Власне, тур безпосередньо Великобританією поки що в планах не стоїть. Але див. п 13 :-)


15. Коли книга «Дика енергія» буде видана англійською?

Руслана: Цим займається один німецький агент наших авторів Марини та Сергія Дяченків, на ім»я Томас. Нажаль точних термінів він нам не надає. Ми очікували наступного року.


Весп, Чехія


16. Ти плануєш концертний тур в підтримку нового альбому? Чи Прага буде одним з міст в турі?

Руслана: Планую промотур. Прага в ньому є однозначно. Слідкуйте за рекламою і моїм офіційним сайтом.


17. Чи куштувала ти коли-небудь чеське пиво? Сподобалось? :-)

Руслана: До чеського пива мене привчив тато ще задовго до того, як я вперше побувала в Чехії ;-)


alexandrubusa, Румунія


18. Які пісні з нового альбому будуть випущені синглами?

Руслана: В планах Moon Of Dreams, New Energy Generation, Wild Energy, Silent Angel, The Girl That Rules. Але все залежить від рекордингової компанії, мого американського менеджменту, і від керівництва рекордингових партнерів в різних країнах. Від країни до країни картина може мінятися. Можливо в списку імовірних синглів з»являться ще треки Not For Sale та Land Of Fire.


Люсі, Швеція


19. Як ти відносишся до пісні «Дякую, Руслано!» у виконанні Василя Васильцева?

Руслана: Моя реакція не набагато відрізнялася від реакції більшості :-) Це – неперевершений хіт!


Естер, Нідерланди/Ірландія


20. Хто з Нідерландів був би твоєю улюбленою нянею, якби в тебе були діти ;-)?

Руслана: Звичайно ти, Естер :-). Без варіантів :-):):)


gnick1, Україна


21. Ти любиш дивитися фільми? Якщо так, то який тобі найбільше подобається?

Руслана: Коли випадає хвилинка, я, звісно, люблю дивитися фільми. Але я під них, як правило, засинаю :-) Найкраще снодійне на сьогоднішній день, незалежно від жанру. Можливо це банально, але я дуже люблю «П’ятий Елемент», «Хроніки Ріддіка», «Мішн Імпосібл 2». Особливо люблю «Гладіатора» Рідлі Скота.


22. Скажи те саме тільки про книги, і як ти ставишся до Гаррі Поттера :) ?

Руслана: Улюблені книги дитинства - “Консуело” Жорж Санд і “Маленький Принц” Екзюпері. Люблю Дяченків, Стругацьких, але тут все дуже суб’єктивно. До “Гаррі Потера” ставлюсь цілком нейтрально. Ну і, звісно, багато цікавлюся фаховою літературою.


23. Чи дасиш колись свій концерт у Тернополі?!?!?!?!?!?!?!?!

Руслана: Буде. В цьому році :-)


перо, Україна


24. Руслано, приємно, що ти першою на Україні серед зірок офіційно висловила своє щире ставлення і бажання допомогти у вирішенні проблем захисту тварин. Хочу спитати, чи є в тебе конкретні плани щодо подальшої діяльності у цій сфері?

Руслана: Поки що ніяких конкретних планів у зв’язку з надзвичайною творчою завантаженістю з моїм основним проектом, нажаль, формувати не можу. Моя форма участі у вирішенні проблеми поки що обмежується переважно висловленням публічно своєї громадянської позиції і суто людського внутрішнього протесту проти жорстокого поводження з тваринами, а також вираженням своєї підтримки проектам та організаціям, що активно переймаються цими питаннями.


Гідо, Бельгия


25. Дорога Руслано, твій батько сказав тобі: коли ти піднімаєшся в гори і хочеш досягти вершини, ніколи не дивись униз, а тільки вгору. Вчора я читав, що ти запрошувала українців піднятись на Говерлу хоча б раз в їхньому житті. Отже моє питання: чи ти піднімалася на Говерлу?

Руслана: Я там була не раз…


Скільки разів?

Руслана: Якби точно знала, то відповіла ще у першому запитанні :-)


Чи піднімалася ти на вищі від Говерли вершини?

Руслана: Так. Кавказ справив на мене величезні враження!


Нік, Австрія


26. Дорога Руслано, в 2001 році американський археолог Жанін Девіс-Кімбел знайшов скелети амазонок в Карпатах. Це означає, що амазонки справді існували. Моє питання наступне: ти зростала у Львові, в Карпатах, то чи розповідають люди досі легенди про амазонок? Тебе надихають їх образи?

Руслана: Власне, в моєму образі, як ти можеш бачити, є дещо від амазонок :-)

Ти взнаєш про моє ставлення до амазонок докладніше, коли вийде український альбом 2008 року. Легенди про амазонок – це одне, а існування амазонок – дещо зовсім інше…


Марія, Україна


27. З якою твариною Ви себе асоціюєте?

Руслана: З багатьма. В залежності від часу доби, пори року, товариства і настрою.


28. Яке Ваше улюблене число?

Руслана: 24.


29. Що є найголовнішим для Вас у житті?

Руслана: Віра.


Яремчук Тарас, Україна


30. У тебе багато друзів?

Руслана: Друзів багато не буває. Чим більше, тим краще ;-)


31. А серед зірок?

Руслана: Друзі не діляться на зірок і не зірок.


32. Які у вас відносини?

Руслана: Я з усіма намагаюсь підтримувати дружні стосунки..


Мікула, Нідерланди, проживає в Італії


33. За професією я дизайнер одягу, навчаюсь в Італії. І я хотів би дізнатись, чи маєш ти пристрасть до модного одягу. Чи важливо для тебе, щоб одяг був і зручним і модним, чи надаєш перевагу просто зручному одягу? (Одного дня я розроблю для тебе ескіз чудової сукні для урочистої події, гаразд?)

Руслана: Навіть у повсякденному житті у зручних варіантах одягу я віддаю перевагу такому одягу, який відповідає моєму стилю.

Стосовно сучасних тенденцій моди, вони не надто впливають на мій стиль, бо я формую свою власну моду:-)

У майбутніх планах стиль-проекту “Дика енергія” є, доречі, ексклюзивна лінія одягу. На рахунок чудової сукні, мені надзвичайно приємно, чекатиму :-), дякую!


34. Мені подобаються різні музичні стилі з усього світу. Чи не хотіла б ти співпрацювати / заспівати дуетом із кимось, хто виконує пісні в стилі, абсолютно протилежному твоєму? (Як зробила Юлдуз Усманова з Узбекистану в Південній Африці).

Руслана: В новому альбомі є цілих два дуети з американськими виконавцями, чиї стилі суттєво відрізняються від моїх. Презентації обох вже не довго залишилося чекати. Також планую ще пару дуетів в орієнальній і балканській манері. А на сьогодні в мене є праславянсько-етнічний дует з Варварою і дуже свободолюбний з литовськими друзями Лінасом і Сімоною.


35. Якщо би фани вирішили зробити щось особливе для тебе, що би ти забажала?

Руслана: Я би хотіла, щоб мої фани підхоплювали внутрішній стан і ритм моєї творчості і віднаходили свою власну Дику Енергію. Це єдине, направду, чого би я побажала від них і їм.


AgataS, Ukraine


36. Яку пташку Ви вважаєте найцікавішою?

Руслана: Страуса або ківі :-)


37. Куди б Ви направили свою дитину: у спортивну секцію чи на додаткові заняття з математики?

Руслана: Це буде залежати насамперед від бажання і здібностей дитини.


38. Чи проводили Ви хоча б одну ніч на цвинтарі? Якщо так, то які враження?

Руслана: Я не прихильниця вражень такого кшталту. Адреналіну шукаю зовсім в інших речах.


Сандра, Іспанія


39. Ти би хотіла виступити у якості диригента симфонічного оркестру за межами України?

Руслана: Залюбки! Це було би круто! Виступи у якості диригента – це те, за чим я надзвичайно сумую.


40. Ти побувала у багатьох країнах, але чи є для тебе якесь особливе місце, де ти поки що тільки мрієш побувати?

Руслана: Хочу в Непал, в Нову Зеландію та на Мис Доброї Надії.


41. Якою була перша написана тобою пісня? У якому віці?

Руслана: Свою першу мелодію я записала в 5-му класі, а першу пісню я написала у класі 7-му, яка пізніше, коли я вчилася на 1 курсі консерваторії, була покладена на слова поетеси Терези Угрин і перетворилася на пісню «Шумний перон». У 1993 я стала з нею лауреатом фестивалю «Червона рута».


Лора Родрігес Ла Манна, Іспанія


42. Як ти знаходиш в собі волю і силу бути завжди попереду і мати стільки енергії?

Руслана: Енергія кохання :-)


Карла, Іспанія


43. Ми знаємо, що ти не тільки чудова співачка, але й активний громадський діяч. Скажи, як ти встигаєш брати участь у всіх тих різноманітних подіях?

Руслана: Менше займаюся “споживанням продуктів” масового призначення, відповідно, більше часу лишається на різного роду діяльність.


Obw, Німеччина


44. Кожен артист підпадає під певний музичний вплив, і подібні тенденції чітко прослідкуються (і прослуховується) у твоїх останніх проектах. (Наприклад, можна провести паралель з «Північна» та Led Zep's «Kashmir»). Коли я слухаю початок «Ой летіли дикі гуси», я відчуваю деяку спорідненість з Deep Purple «Child In Time», особливо в партіях органу та перкусії. Це авторитетний вплив чи вигадка моєї уяви?

Руслана: Ти абсолютно правий. Респект.


45. Чи мав місце якийсь інший музичний вплив у твоїх піснях, не такий очевидний для громадськості? І чи не маєш ти бажання розповісти нам про це зараз?

Руслана: Запозичення мені не властиві, я сама – джерело, навіть фонтан ідей, мелодій, мотивів і т.п. Можливо не я, як Руслана, а я, як якийсь локатор, який вловлює мелодії всесвіту і транслює їх у наш піднебесний світ :-)

Я з задоволенням роблю кавер-версії, але писати люблю сама. Щодо стилізацій, тут я даю волю своїм уподобанням і смакам. І Цепелін з Глибоким Пурпуром мені дуже імпонують…


Wild Dances, Ukraine


46. Які ще були смішні випадки на твому випускному, за виключенням історії з порваними колготками.

Руслана: Була ще історія з дуже дорогими туфлями, які я безпосередньо на випускному змінила на кеди, щоправда додому з Високого Замку повернулася в туфлях, на привелике задоволення мами. Я ще потім їх кілька років після цього носила – такі витривалі виявилися туфлі.

А ще ми традиційно закопали на Високому Замку пляшку від шампанського з листами- побажаннями і різними приколами.


47. Що тебе може здивувати? Я сподіваюсь на щось конкретне. Я знаю, що тобі найважливіше мати нашу любов та підтримкУ, але все ж назви якісь свої уподобання, хоч ти маєш практично все. Крім кактусів, мишок, квітів (незвичайних), різних браслетів шкіряених і т.д., бо все це я тобі вже дарувала. Дякую.

Руслана: Найбільшу цінність для мене мають нематеріальні подарунки. Якби фани щось Дике утнули, у гарному сенсі цього слова :-), якусь акцію організували і провели, суспільно-користну або просто цікаву...

Найбільший подарунок і нагорода для мене – це щира любов.


Кора, Німеччина


48. Хоча мені дуже подобається пісня «Ми будемо перші», відео виглядає як пропаганда війни, насилля і зброї. Я сподіваюсь, що за ним стоїть глибше, позитивніше послання, «варте» Руслани, якого я не зрозуміла. Можеш пояснити?

Руслана: Це – не пропаганда війни! В жодній мірі! По-перше, до пісні є передмова, яка вводить глядача у контекст війни як протидії енергетичному тероризмові. Крім того, пісня і мілітарі-відео містять підтекст, тому їх не варто сприймати буквально, і, тим більше, як пропаганду насилля і зброї.

Боротьба з тероризмом, будь-яким, має бути жорсткою і безкомпромісною. Ніщо не може виправдати позбавлення життя ні в чому не винних, мирних людей.

Кліп – це комп’ютерна гра, що змальовує те, що чекає терористів, які захоплюють мирні об’єкти і загрожують мирному життю.


49. І як вищеназвана пісня, відео та ідея вписуються у проект «Дика енергія», чи це окремий проект спеціально з нагоди Дня Збройних Сил України?

Руслана: Пісня і відео вписуються в мій проект саме в контексті енерго-кризи майбутнього і, відповідно, суспільного явища боротьби за неї.

А щодо проекту до Дня Збройних Сил, його підготовка співпала і відбувалася паралельно зі зйомками мого кліпу на пісню «Ми будемо перші».

Те відео, що ви бачили, зроблено спеціально для військового фільма.

Сам кліп буде виглядати зовсім не так. Але елементи мілітарі будуть домінувати. Наше покоління може бути сильним і небезпечним для тих, хто не рахується з цінністю людського життя.


Яна, Україна

50. Цього року мала нагоду виграти поїздку в Польщу завдяки фан-клубу. У Вроцлаві я представляла неурядову організацію – Всеукраїнський фан-клуб Руслани і звісно, тебе саму. Руслану чудово знають там не стільки завдяки Євробаченню, як завдяки Помаранчевій революції, під час якої вони бачили тебе по телевізору і вже встигли засумувати. Чи не має в планах дати концерт в Польщі найближчим часом і які у тебе відносини із Польщею взагалі?

Руслана: Мені приємно чути про твої успіхи завдяки фан-клубу, Яночко! :-)

Фан-клуб Руслани, до речі, не є зареєстрованою організацією. Але нічого не заважає вам за бажання виправити це у майбутньому.

У найближчих планах концерт в Польщі є.

Але спочатку буде промовізит, в якому я познайомлю поляків із своїм новим проектом, синглом, альбомом (а потім вже і шоу).

А відносини у нас взаємно дружні, як і має бути:-) Ми зробили з радіо Єдинка дуже гарний концерт, присвячений нашій перемозі в Євро 2012.